Anasayfa / Genel / Alışveriş Tutkunları ve Dikkat Etmemiz Gerekenler

Alışveriş Tutkunları ve Dikkat Etmemiz Gerekenler

Biz kadınların vazgeçilmezi alışveriştir. Moralimiz bozulur , kendimizi bir bakmışız alışveriş merkezlerine atmış halde buluruz.Kısaca her kadın bahenelere sığınarakta olsa ruhunun derinlerinde alışveriş delisidir.Belki gardıroplarımızda tonlarca giysimiz,ayakkabılarımız,tabiki olmazsa olmazımız kıyafetlerimizi tamamlayan aksesuarlarımız vardır.Bunlar ne kadar çok o kadar iyi.Gerçi bunlara ne kadar ihtiyacımız var tatışılır.

 

Tüm aldığımız onca parçaların hepsini giyemiyoruz bile.Hatta kimi zaman iki kez giymekle,bazen ise o an bize uygun geldiğini düşünüp aldığımız fakat sonra gardırobumuzun bir kenarında unutulmuş halde kalanlar bile olmakta.Bu yüzden kontrol etmemiz gerek alışveriş çılgınlığımızı yada en azından belkide bir kaç öneriye ihtiyacımız vardır.Örneğin ;

1)Denediğiniz giysi sizlere çok muhteşem bir şekilde uyduysa almayı deneyin.Üstünde fazla düşünmeyin sonradan pişmanlıklara yol açıyor.Hepimizin yaptığı birşey belki daha güzeli,uygunu vardır diye düşünüp ordan ayrılırız.Başka mağzalara girip çıkarız. Zamanımızı harcarız ama istediğimizi bulamaz geri dönmeye karar verir,ilk denediğimizi bize hayal gibi gelen ama gerçek üzerimize yakışanı almak istediğimizde satılmış olduğu haberi ile yüzyüze gelmiş oluruz.

2)Şayet alıp almamakta kararsız iseniz almamanız sizin için daha iyi olucaktır.Soyunma kabinin de aynaya bakarsınız devamlı bir sağa,bir sola,bir arkanıza sürekli dönersiniz.İncelersiniz farklı açılardan size yakışıp yakışmadığını anlamak için;alsam mı?,bıraksam mı ? diyorsanız en ufak şüphe duydunuz mu içinizde hiç düşünmeden bırakın.Eve döndüğünüzde çünkü bir kere bile giyilmeden gardırobunuzda unutulmuş halde bir rafta kalıcaktır.

3)Modaya uymak bir kural olmasa da kaçıracağınız bir yöndür.Her sezon öne çıkan akımlardan siz de faydalanmak isteyeceksiniz.Yapmanız gereken altın kural fiziğinize ve kendinizi rahat hissedeceğiniz alternatiflerden yararlanmak.Modayı körü körüne takip etmemek gerekir.Asla sonradan aldığınız eleştiriler yüzünden hayata küsen moda kurbanı olmayın.

4)Birbirine benzeyen iki parça arasında kararsız kaldıysanız,sizin işinize işlevsel olarak daha çok yarayanı hatta çok yönlü kullanabilceğiniz olanı tercih edin.Evinizde olan sahip olduklarınızı düşünüp,onlarla kombine edebiliyor musunuz bakın ve o parçaya yönelin.

5)Biliyorum spille Mega Fortune Wheel hos Danske Spil spillemaskine , som oplyser at din teoretiske tilbagebetalingschance pa Mega Fortune Wheel automaten er 96,96 %. kadını kadın yapan topuklu ayakkabıdır ama madem giyemiyorsunuz almayın.Yüksek ölçekli ayakkabılar çok çekici ve aynı zamanda vamplık katmakta size inanın yüremeyeceksiz seksi ve şık olmayacaksınızdır.

6)Bir kere giyeceğiniz şeyleri almamanızdan yanayım boş yere harcanan paradan başka birşey olmayacaktır.İyi görünmek adına veya kendinizi daha özel hissetmek adına bir elbiseye dünya para vermeye razısınızdır.Yapmayın onun yerine bir daha giyebilceğiniz bir elbise alıp,onu aksesuarlarla tamamlayın inanın hem amacanıza hizmet etmiş olacaksınız hemde keseniz çok zarar görmemiş olacaktır.

7)Aksesuarlar önemlidir hem elbisenin tamamlayıcısıdır hem de sizin imajınızı belirler.Onları kullanmuyorsanız eksiksiniz demektir.Küpeler,kolyeler,yüzükler,saç bantları,tokalar,fularlar bunları alırken birlikte kullanacağınız giysileri mutlaka aklınızda olmalıdır.Giysinize göre aksesuar almak,aksesuar alıpta sonradan giysi almaya karar vermekten kolaydır.

8)Evinizde ki gardırobunuzu düşünün onları düzenli bir şekilde temel parçalardan oluşan şeylere göre düzenlemişsinizdir.Jeanleriniz,etekleriniz,tişörtleriniz,ceketler,
gömlekler,elbiseler vb olanlar oluşturur tercihlerinizide bu yüzden ona göre seçmelisiniz.

9)Parlak şeyler de almak isteriz ama çok fazlasına gerek yoktur.Renklide giyiniriz benden size tavsiye 3 tondan fazlasına çıkmamanızdır.

10)Almaya karar verdiğiniz parçaya benzer birşeyiniz zaten hale hazır da sizde varsa almayın.Biliyorum biz kadınlar hem kendimiz için hem de gardırobumuz güzel gözüksün diye alma alışkanlığımız vardır yapmayın.Ne istediğinizi bildiğiniz halde bulamıyorsanız gereksiz olacak olanı almaya kalmayın hemen o dükkanı terk edin sonradan sizde farkedeceksiniz ki evnizde fazlası ile farklı tonlarda vardır.

xoxo by Angel

Hakkında

Check Also

Gelin Saçı Örnekleri

Havanın yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu günlerde evlilik ve düğün törenlerinin de yoğunlaştığı dönem olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Moda Fotoğrafçısı Pierre dal Corso Photography

Siyah beyaz fotoğrafları ve moda fotoğraflarına örnek teşkil eden Photography  by Pierre dal Corso ve Moda …

Kapat